Sitenizi ücretsiz tanıtın, Site tanıtım kategorisinden sitenizi tanıtabilirsiniz.

Resimlerinizin lisans bilgilerini Google Görseller'de görünür hale getirin

Aktif 0 Cevapla 22 Gören 2020-09-15 22:27:49 SEO

Son birkaç yıldır, Google Görseller aracılığıyla bulunan içerik için lisanslama gereksinimleri konusunda farkındalık yaratmak için resim lisanslama endüstrisiyle işbirliği yaptık. 2018'de IPTC Görüntü Hakları meta verilerini desteklemeye başladık ; Şubat 2020 yılında biz açıkladı Lisanslanabilir görüntüler için schema.org ve IPTC üzerinden yeni bir meta veri çerçeve. O zamandan beri, bu yeni standardın web siteleri, görüntü platformları ve her büyüklükteki ajans tarafından yaygın bir şekilde benimsendiğini gördük. Bugün, Google Görseller'de, görseller için lisans bilgilerini vurgulayacak ve kullanıcıların görselleri sorumlu bir şekilde nasıl kullanacaklarını anlamalarını kolaylaştıracak yeni özellikler sunuyoruz.


Bu ne?

Lisans bilgileri içeren resimler, sonuçlar sayfasında "Lisans Verilebilir" rozeti ile etiketlenecektir. Bir kullanıcı resim görüntüleyiciyi açtığında (bir resim seçtiğinde görünen pencere), içerik sahibi veya lisans veren tarafından sağlanan lisans ayrıntılarına ve / veya şartlar sayfasına bir bağlantı göstereceğiz. Varsa, kullanıcıları içerik sahibinden veya lisans verenden kullanıcının görseli alabileceği bir sayfaya yönlendiren ek bir bağlantı da göstereceğiz.



Sol: Lisanslanabilir rozetinin bulunduğu görseller sonuç sayfası

Sağda: Lisanslanabilir görüntüyü gösteren, yeni alanlarla birlikte Görsel Görüntüleyici Görseli ve Lisans ayrıntılarını gösteren Görsel Görüntüleyici

Ayrıca, lisans meta verileriyle görselleri bulmayı da kolaylaştırıyoruz. Google Görseller'deki kullanım hakları açılır menüsünü, Creative Commons lisanslarının yanı sıra ticari veya diğer lisanslara sahip olanlar için filtrelemeyi destekleyecek şekilde geliştirdik.



Güncellenmiş Kullanım Hakları filtresi

Görsel lisans verenlerin faydaları nelerdir?

Daha önce belirtildiği gibi, lisanslama meta verileri görsel lisans verenden sağlanırsa, lisanslı rozet, lisans ayrıntıları sayfası ve görsel edinme sayfası görsel görüntüleyicide ortaya çıkacak ve kullanıcıların görseli lisans verenden satın almasını veya lisanslamasını kolaylaştıracaktır.

Bir görsel, kullanıcının almasına izin verecek şekilde ayarlanmayan bir sayfada bulunuyorsa (ör. Bir portföy, makale veya galeri sayfası), görsel lisans verenler, kullanıcıyı doğrudan sayfaya götüren Google Görseller'den yeni bir URL'ye bağlanabilir. görseli nereden satın alabilecekleri veya lisanslayabilecekleri

Görüntü lisans verenleri için meta veriler, görsellerinizi satın alan yayıncılar tarafından da uygulanabilir ve böylece lisanslama ayrıntılarınızın müşterileriniz tarafından kullanıldığında resimlerinizle birlikte görünmesini sağlar. (Bu, müşterilerinizin onlara sağladığınız IPTC meta verilerini kaldırmamasını veya değiştirmemesini gerektirir.)

Bunun, insanların Google Görseller'de baktıkları içeriğin doğasını ve bunları sorumlu bir şekilde nasıl kullanabileceklerini daha iyi anlamalarına yardımcı olacak bir adım olduğuna inanıyoruz.


Nasıl katılırım?

Bu özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmek, bunları nasıl uygulayabileceğinizi ve sorunları gidermek için Google geliştirici yardım sayfasını ve ortak SSS sayfamızı ziyaret edin .


Bu özelliklerle ilgili geri bildirim sağlamak için, lütfen geliştirici sayfasında bulunan lisanslanabilir görsel özellikleri ve Google Web Yöneticisi Forumu için geri bildirim araçlarını kullanın ve sık sorulan soruları gözden geçireceğimiz yaklaşan sanal ofis saatleri için bizi izlemeye devam edin.


Paylaşmak önemsemektir, sevgi gösterin ve konuyu arkadaşlarınızla paylaşın.


Bu konuyu yanıtlamak için lütfen Oturum aç. Hesabınız yoksa, lütfen {kayıt}.

loading...